Naprawa szyb

Wiosna jest tradycyjnie okresem łatania dziur na drogach i niestety jednym z materiałów do naprawy są kamyki, które sieją spustoszenie w samochodach. Często efektem jazdy po takiej drodze jest uszkodzona przednia szyba. Na szczęście można ją naprawić.

Łatanie drogi roztopioną smołą i posypywanie drobnymi kamykami to częsty sposób naprawy niewielkich dziur w asfalcie. Niestety, po takim remoncie na drodze i poboczu jest mnóstwo kamyków, których oczywiście nikt nie sprząta. Kamyki wyrzucane spod kół samochodów z dużą prędkością uderzają w nadjeżdżające samochody i bardzo często trafiają w szybę powodując jej pęknięcie. Na szczęście niektóre uszkodzenia można skutecznie naprawić.

Duża skuteczność naprawy jest w przypadku uszkodzeń punktowych. Jakość naprawy jest wówczas na tyle dobra, że uszkodzenie jest praktycznie niewidoczne. Skuteczność naprawy zależy również od nas. Im szybciej pojedziemy naprawić szybę, tym efekty będą lepsze. Również jeśli zauważymy pęknięcie powinniśmy jak najszybciej je zabezpieczyć np. taśmą klejącą, aby w uszkodzone miejsce nie przedostał się brud. Jeśli tego nie zrobimy, po kilku dniach uszkodzone miejsce wypełni się zanieczyszczeniami, których na pewno nie uda się całkowicie usunąć.

Naprawa pęknięcia jest bardzo prosta i polega na wypełnieniu ubytku żywicą. Ale aby to wykonać potrzebny jest specjalny sprzęt, więc warto udać się do jednego z naszych punktów. Na początku należy oczyścić uszkodzone miejsca poprzez wytworzenie podciśnienia. Następnie ubytek szkła uzupełnia się żywicą i utwardza promieniami UV. Końcowym etapem jest usunięcie nadmiaru żywicy i polerowanie naprawianego miejsca.

Producenci

Nasze filie

Filia Grudziądz

ul. Por. Krzycha 2
86-300 Grudziądz
606-679-248
56 46 110 46

Filia Grudziądz

ul. Karabinierów 10
86-300 Grudziądz
501-290-268
56 46 44 889

Filia Wąbrzeźno

ul. Chełmińska 46a
87-200 Wąbrzeźno
504-251-404

Wszystkie prawa zastrzeżone @ Auto Szyby

Projekt i wykonanie @ Creato